З чим я не працюю

Існує ряд питань, в яких я не зможу Вам допомогти. Використовувані мною в роботі техніки і методи (Символдрама, психоаналітичний підхід) не передбачають:

  •  рішення проблем замість клієнта
  •  навчання маніпулюванню людьми
  •  пошуку винних
  •  навченню приймати правильне рішення

Психотерапевт не повинен давати Вам поради та рекомендації, так як Ви вільні самі приймати рішення. Психотерапевт не є інстанцією істини і не повинен нав'язувати людині свій власний досвід.

А ось, дати Вам можливість поглянути на свою проблему з боку і шукати спільно шляхи її вирішення - це може бути ефективним і корисним.

Щодо маніпуляцій людьми, я дотримуюся такої думки, що це -  не найкращий спосіб взаємодії і спілкування. Змусити зробити щось, підвести до потрібного рішення - позиція, яка не враховує думки іншого боку. Це ризик абсолютно зіпсувати відносини з людиною.

Тут, я думаю, було б не погано розібратися, чому Вам так важливо, щоб інші робили так як Ви бажаєте. І може бути варто, задуматися над тим, що кожна людина має право на свої помилки і сама вибирає свій стиль поведінки.

Вважаю, що набагато ефективніше навчитися налаштовувати відносини з іншими людьми і навчитися домовлятися. Працюючи зі мною, за допомогою психотерапії, Ви зможете навчитися налаштовувати комунікацію з людьми, грунтуючись на принцип діалогу.

Часто, приходячи до психотерапевта, людина шукає підтвердження чиєїсь вини в ситуації, що склалася. Я не зможу Вам виносити вердикти, так як це, не входить в мої професійні функції. Пошуки винного у всіх сенсах, вважаю непродуктивно. Я можу запропонувати Вам досліджувати власне бачення проблеми і розібратися яка Ваша роль в ситуації, що склалася. І тоді в психотерапії ми будемо працювати над тим, чи можливо знаходження компромісів в ситуації, що склалася, а не шукати винного.

Також я не буду Вам корисна, якщо Ви очікуєте від мене навченню Вас приймати правильне рішення. Тут важливо зрозуміти, що для Вас «правильно» і «неправильно». Адже система цінностей у кожної людини своя.

При виникненні труднощів такого характеру, ми спільно можемо розглянути всі можливі варіанти, знайти їх переваги та недоліки, щоб за результатами цього дослідження ви самі змогли прийняти прийнятне для вас рішення.

 
oneman