Оплата

Чому потрібно платити за психотерапію? Скільки коштує психотерапія? Ці питання важливі як для клієнта, так і для психотерапевта.

Спробую прояснити ці моменти. Робота клієнта і психотерапевта зовні виглядає, як відверта, довірлива розмова між двома людьми, що має на увазі певний ступінь душевної близькості. Ця розмова має на увазі наявність щирость, відкритий прояв своїх думок і почуттів. Люди іноді кажуть: «Навіщо ходити до психолога, якщо так само можна« поговорити »з товаришем в кафе?» Але це, лише зовнішня схожість.

Перш за все - це робота. Справа в тому, що людина влаштована так, що те, що дається йому без докладання зусиль, без матеріальних вкладень, нею не цінується. Безкоштовна порада, як правило, знецінюється. А гроші допомагають створити робочий простір і деяку відстань між клієнтом і психотерапевтом. Для клієнта - це можливість висловлюватися вільно. Слова психотерапевта, вимовлені на оплачуваній зустрічі, будуть значимі для людини. Вона буде згадувати зустріч, думати над усім сказаним і аналізувати, вилучаючи з цього щось цінне для себе.

Гроші створюють деяку відстань між клієнтом і психотерапевтом, щоб у психотерапевта була можливість мати об'єктивний, неупереджений, відсторонений погляд на життєву ситуацію клієнта. Адже для психотерапевта це робота, надання певного виду послуг. Щоб мати можливість психолога, психотерапевта надавати ці послуги як мінімум необхідномати вищу психологічну освіту. Потім пройти курс особистої терапії або аналізу протягом декількох років. Постійно підтримувати свою компетентність, відвідуючи супервізії, конференції. Щоб так «поговорити» на зустрічі з клієнтом, психотерапевт, перш за все, повинен отримати багаж знань і зробити тривалу і копітку внутрішню роботу над самим собою. І відчуття звичайної розмови на зустрічі з психотерапевтом, яка нічим не відрізняється від розмови з подругою, це лише оманлива видимість, за якою стоїть важка інтелектуальна, душевна праця психотерапевта.

Оплачуючи зустрічі з психологом або психотерапевтом, Ви вкладаєте гроші, перш за все, в самого себе, сприяючи тим самим поліпшенню якості свого життя.

Нарешті, скільки коштує зустріч?

Я не встановлюю конкретної вартості, так як думаю, що психологічні послуги повинні бути доступні великій кількості людей з різним рівнем доходу. Вартість зустрічі повинна бути відчутна для Вас, не бути занадто високою, але і в той же час не бути низькою. Такою, щоб вся Ваша праця, була для Вас значущою і цінною.

Обговорення вартості, як правило, відбувається на першій зустрічі. Я можу запропонувати Вам певний діапазон для вибору, виходячи з якого, Ви і будете приймати рішення про вартість зустрічей.

 
oneman