Психотерапія

Психотерапія для мене - це творчий процес, який спрямований на допомогу людині в непростій ситуації. Це не лікування, не навчання того, як потрібно жити. Я б назвала психотерапію подорожжю в світ Вашої душі, де клієнт - це стражденний мандрівник, а психотерапевт - провідник зі знаннями і вміннями.

Це світ - наповнений розмаїттям барв і форм, в якому панує як світло, так і темрява, в якому мають місце можливості та глухі кути. Це світ, в якому щось трапилося, а чомусь так і не вдалося здійснитися.

Психотерапія - це дотик до душі людини, до історії її життя, до її проблем і до джерел їх вирішення. Спільна подорож у світ, де відкривається можливість для самодослідження і самоспостереження. Тут виникає, мов би, погляд на себе зсередини. І коли він з'являється, то настає розуміння, що наше життя - це наше творіння. І ось тоді починається шлях переосмислення. Терапевт допомагає клієнту спочатку побачити суть його труднощів, а потім чинники, які заважають досягненню мети. Допомагає клієнтові відокремити його занепокоєння і хвилювання від реальних переживань.

Сенс психотерапії - знайти почуття натхнення і потоку, отримати можливість краще зрозуміти свою проблему і змінити до неї ставлення. Навчитися спиратися на самого себе. І шлях вирішення проблеми у кожної людини свій: один, єдиний і неповторний.

І як наслідок, з'являється можливість знайти нові життєві смисли, розвинути здатність до любові і праці, що приносить задоволення.

 
oneman