Символдрама

Символдрама (кататимно-імагінативна психотерапія) - це один з методів психотерапії. В основі методу лежить психоаналітична теорія. Відмінність або особливість символдрами в тому, що це робота з уявою, яка дозволяє побачити несвідомі конфлікти і бажання в образах - сновидіннях наяву (імагінаціях). Іншими словами, це використання образу, як елемента зв'язку між почуттям і словом.

Автор цього методу - німецький психотерапевт Ханскарл Льойнер. Розробив в 50-х роках минулого століття. На сьогоднішній день, цей метод широко використовується в клініках Німеччини і схвалений державною страховою медициною.

Відкриття Льойнера полягає в наступному: якщо людина на деякий час перебуває з закритими очима в розслабленому стані, то перед її внутрішнім поглядом почнуть розгортатися образи або ландшафтні картини. Цей стан ще називають - сон наяву або імагінація. І ці уявлення на рівні символів будуть відповідати внутрішнім конфліктам, потребам і бажанням. І у людини відкривається можливість не тільки дослідити свій внутрішній світ, але і перебудовувати його по ходу імагінації.

Символдрама успішно використовується як у психотерапії, так і консультуванні, в індивідуальній та груповій роботі, в роботі з парами і дітьми. Метод дозволяє працювати з актуальними станами клієнта, з переживаннями минулого і на перспективу - через розвиток творчого потенціалу особистості.

 
oneman